Yoga Kilo Verdirir Mi?

Bu gönderiyi paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Düzenli yoga uygulaması kilo kaybını etkileyebilir, ancak fiziksel aktiviteyi kilo kaybına nasıl bağladığımızın” geleneksel anlamıyla değil. Tipik olarak, bir kişinin kalori alımı (yani tüketilen yiyecek ve içecek) kalorisinden daha az olduğunda kilo kaybı meydana gelir.

 Çoğu birey kilo vermek için hem enerji alımını hem de enerji harcamalarını değiştirmeye ihtiyaç duyar. Birçok yoga uygulaması geleneksel egzersize göre daha az kalori yakar (örneğin, koşu, tempolu yürüyüş); Ancak yoga kişinin farkındalığını ve bedeniyle ilişki kurma şeklini artırabilir. Böylece bireyler ne yediklerinin daha fazla farkına varacak ve daha iyi yiyecek seçimleri yapar. “Bireyler kendilerini halsiz ve uyuşuk hissettiren gıdalardan kaçınabilir (işlenmiş yiyeceklerin çoğu). Bunun yerine, bireyler daha sağlıklı yiyecekler yemeye başlar ve bu da kilo kaybına neden olabilir.

“Ek olarak, birçok kişi stresli hissettiğinde daha fazla yemek yer ve yoga, kişinin enerji alımını etkileyebilecek stresle mücadeleye yardımcı olabilir.”

American College of Sports Medicine’den Dr. Lewis Maharam: “Evet, ve aslında yoga Madonna, Halle Berry ve Jennifer Aniston gibi pek çok ünlü ile moda oldu. Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizleriyle sofistike bir gelenektir.

Ama aerobik egzersiz kilo vermenize yardımcı olur. “Birisi yoga dersinde kilo vermek istiyorsa, ona meydan okuyan bir sınıfta olmak zorunda kalacak. Kalplerinin daha hızlı atacağından emin olmalılar.’ der..

  Yoganın tüm farklı seviyeleri var. Zihin için tasarlanmış yoga var ve daha çok egzersiz olan bir güç yogası var: fitflowyoga. Rahatlatıcı esnemelerle bir zihin deneyiminden daha fazlasını yaptığınızdan emin olmalısınız, kilo vermek istiyorsanız..

Ve bu noktada fitflowyoga derslerine katılıyor olmanız stresin yanında etkili kas ve kuvvet koordinasyonunuz ve esnekliğini geliştirmeniz açısından da size çok yardımcı olacak..

Grup veya Bireysel Seanslara katılabilir..

Dilerseniz yoga alanında uzmanlaşabilirsiniz..

Bilgi:info@fitflowyoga.com

Keşfedilecek Daha Fazlası

Yoganın -Matın Ötesindeki Faydaları

Yoga – Matın Ötesindeki Faydaları Eski bir uygulama ve meditasyon olan yoga, günümüzün yoğun toplumunda giderek daha popüler hale geldi. Birçok insan için yoga, kaotik ve yoğun yaşamlarından bir geri çekilme sağlar. Yatak odanızdaki bir paspasta, Hindistan’da bir ashramda veya hatta New York City Times Square’de aşağı doğru bakan köpek

Devamını Oku »

Pranayama Nedir?

Yoga hakkındaki en eski kaydedilmiş metinlerin neredeyse hiç duruşu yoktur ve bunun yerine meditasyon ve pranayama uygulamaları yoluyla kurtuluş arayışını vurgulama eğilimindedir. Gelin Pranayama’nın terim anlamına detaylıca bakalım: Pranayama kelimesi iki ayrı Sanskritçe teriminden oluşan bir bileşiktir, prana ve yama. Atharvaveda, (Hint tıbbıyla ilgili en eski Vedik metinlerden biri) prana’nın

Devamını Oku »

Şimdi Bu Yolculuğa FitFlowYoga İle Başla…

Sadece üyelere özel Online Eğitim’e başla.. Etkinlikler  , eğitimler, özel fırsatlardan ilk senin haberin olsun..

Tulum’a Spiritüel Bir Yolculuk…
Bazen bir elin,  elinden tutması için harekete geçersin…   Ben elimi uzatmaya hazırım ya sen?   Kendi içsel yolculuğunda sana  kendi deneyimlerimden ve spirituel yolculuğumdan ilhamımla  rehber olmak istiyorum..   Tulum seni çağırıyor..   Ruhun kanatları var ancak uçması için ağırlıklarını bırakması gerek.   Mayan topraklarında şifalanmaya hazır mısın?

FitFlowYoga ile Yolculuğa Başla

Registration Form

Please fill in the form below to register.

  • E-bültenimize de kayıt olup etkinliklerden ilk önce haberdar olmak ister misiniz?

  • Şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır!

  • **Gönder butonuna tıkladıktan sonra en kısa sürede üyeliğiniz aktif edilecektir..

    Umarım sana özel hazırlanan tüm çalışmaları keyifle takip edersin..

Sana Özel hazırladığım ücretsiz eğitimlere katılmak için şimdi bu yolculuğa başla...