Yoga Kilo Verdirir Mi?

Bu gönderiyi paylaş

Düzenli yoga uygulaması kilo kaybını etkileyebilir, ancak fiziksel aktiviteyi kilo kaybına nasıl bağladığımızın” geleneksel anlamıyla değil. Tipik olarak, bir kişinin kalori alımı (yani tüketilen yiyecek ve içecek) kalorisinden daha az olduğunda kilo kaybı meydana gelir.

 Çoğu birey kilo vermek için hem enerji alımını hem de enerji harcamalarını değiştirmeye ihtiyaç duyar. Birçok yoga uygulaması geleneksel egzersize göre daha az kalori yakar (örneğin, koşu, tempolu yürüyüş); Ancak yoga kişinin farkındalığını ve bedeniyle ilişki kurma şeklini artırabilir. Böylece bireyler ne yediklerinin daha fazla farkına varacak ve daha iyi yiyecek seçimleri yapar. “Bireyler kendilerini halsiz ve uyuşuk hissettiren gıdalardan kaçınabilir (işlenmiş yiyeceklerin çoğu). Bunun yerine, bireyler daha sağlıklı yiyecekler yemeye başlar ve bu da kilo kaybına neden olabilir.

“Ek olarak, birçok kişi stresli hissettiğinde daha fazla yemek yer ve yoga, kişinin enerji alımını etkileyebilecek stresle mücadeleye yardımcı olabilir.”

American College of Sports Medicine’den Dr. Lewis Maharam: “Evet, ve aslında yoga Madonna, Halle Berry ve Jennifer Aniston gibi pek çok ünlü ile moda oldu. Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizleriyle sofistike bir gelenektir.

Ama aerobik egzersiz kilo vermenize yardımcı olur. “Birisi yoga dersinde kilo vermek istiyorsa, ona meydan okuyan bir sınıfta olmak zorunda kalacak. Kalplerinin daha hızlı atacağından emin olmalılar.’ der..

  Yoganın tüm farklı seviyeleri var. Zihin için tasarlanmış yoga var ve daha çok egzersiz olan bir güç yogası var: fitflowyoga. Rahatlatıcı esnemelerle bir zihin deneyiminden daha fazlasını yaptığınızdan emin olmalısınız, kilo vermek istiyorsanız..

Ve bu noktada fitflowyoga derslerine katılıyor olmanız stresin yanında etkili kas ve kuvvet koordinasyonunuz ve esnekliğini geliştirmeniz açısından da size çok yardımcı olacak..

Grup veya Bireysel Seanslara katılabilir..

Dilerseniz yoga alanında uzmanlaşabilirsiniz..

Bilgi:info@fitflowyoga.com

Keşfedilecek Daha Fazlası

Yogada 5 Element

İnsanoğlu görünen beden dışında aynı zamnda zihin ve ruhtan oluşan bütüncül bir varlıktır. Bu üç alan sürekli birbiriyle etkileşim halindedir. Enerjitik alanlarda bu üç öğe

Devamını Oku »

Fit Pizza

Bu yazıda sizlerle ara sıra yaptığım ve gerçekten hem leziz olan hem de kilo aldırmayan bir pizza tarifi paylaşıyorum. Gluten hassasiyetiniz var ise bu tarif

Devamını Oku »

Şimdi Bu Yolculuğa FitFlowYoga İle Başla…

Sadece üyelere özel Online Eğitim’e başla.. Etkinlikler  , eğitimler, özel fırsatlardan ilk senin haberin olsun..

09.04.2024
Fitflowyoga Teacher Training in TULUM
2023 Programs: 1th-13th November 1-13th December 2024 Programs 3-15th January 1-13th February 1-13th March 1-13th April 1-13th May 1-13th June 1-13th July Dive deep and completely immerse yourself into the study of yoga with our 13 day teaching training program. Program Overview: Learn how the history of ancient yoga

Sana Özel hazırladığım ücretsiz eğitimlere katılmak için şimdi bu yolculuğa başla...