Yoga Kilo Verdirir Mi?

Bu gönderiyi paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Düzenli yoga uygulaması kilo kaybını etkileyebilir, ancak fiziksel aktiviteyi kilo kaybına nasıl bağladığımızın” geleneksel anlamıyla değil. Tipik olarak, bir kişinin kalori alımı (yani tüketilen yiyecek ve içecek) kalorisinden daha az olduğunda kilo kaybı meydana gelir.

 Çoğu birey kilo vermek için hem enerji alımını hem de enerji harcamalarını değiştirmeye ihtiyaç duyar. Birçok yoga uygulaması geleneksel egzersize göre daha az kalori yakar (örneğin, koşu, tempolu yürüyüş); Ancak yoga kişinin farkındalığını ve bedeniyle ilişki kurma şeklini artırabilir. Böylece bireyler ne yediklerinin daha fazla farkına varacak ve daha iyi yiyecek seçimleri yapar. “Bireyler kendilerini halsiz ve uyuşuk hissettiren gıdalardan kaçınabilir (işlenmiş yiyeceklerin çoğu). Bunun yerine, bireyler daha sağlıklı yiyecekler yemeye başlar ve bu da kilo kaybına neden olabilir.

“Ek olarak, birçok kişi stresli hissettiğinde daha fazla yemek yer ve yoga, kişinin enerji alımını etkileyebilecek stresle mücadeleye yardımcı olabilir.”

American College of Sports Medicine’den Dr. Lewis Maharam: “Evet, ve aslında yoga Madonna, Halle Berry ve Jennifer Aniston gibi pek çok ünlü ile moda oldu. Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizleriyle sofistike bir gelenektir.

Ama aerobik egzersiz kilo vermenize yardımcı olur. “Birisi yoga dersinde kilo vermek istiyorsa, ona meydan okuyan bir sınıfta olmak zorunda kalacak. Kalplerinin daha hızlı atacağından emin olmalılar.’ der..

  Yoganın tüm farklı seviyeleri var. Zihin için tasarlanmış yoga var ve daha çok egzersiz olan bir güç yogası var: fitflowyoga. Rahatlatıcı esnemelerle bir zihin deneyiminden daha fazlasını yaptığınızdan emin olmalısınız, kilo vermek istiyorsanız..

Ve bu noktada fitflowyoga derslerine katılıyor olmanız stresin yanında etkili kas ve kuvvet koordinasyonunuz ve esnekliğini geliştirmeniz açısından da size çok yardımcı olacak..

Grup veya Bireysel Seanslara katılabilir..

Dilerseniz yoga alanında uzmanlaşabilirsiniz..

Bilgi:info@fitflowyoga.com

Keşfedilecek Daha Fazlası

En İyi Yoga Matı

Doğru yoga matını seçmek, dondurmanın doğru aromasını seçmek gibi görünebilir – gerçekten kötü bir seçenek var mı? Ama sonra size hiçbir kavrama sağlamayan ve ders sırasında her yerde kaymanıza neden olan bir mat alırsınız ve bu matların beklediğiniz gibi olmadığınız fark edersiniz. Sizin için en iyi yoga matını seçmek, hiç

Devamını Oku »

Covid 19 İçin Yoga İşe Yarıyor mu?

Türkiye’deki enfeksiyonların sayısı arttıkça, endişeniz de artabilir. Ancak belirsizlik, beklenti ve korku ile ilgili stres sağlığınıza da zarar verebilir. Bu nedenle uygulamanızın bedenlerinizi ve zihninizi nasıl güçlendirebileceğini anlamanıza yardımcı olmak için Ayurveda, yoga, farkındalık öğretilerine bu yazıda ışık tutmak istedik.. Ayurveda Uygulayıcısı ve Ayurveda Kripalu Okulu’nun eski dekanı olan Larissa

Devamını Oku »

Şimdi Bu Yolculuğa FitFlowYoga İle Başla…

Sadece üyelere özel Online Eğitim’e başla.. Etkinlikler  , eğitimler, özel fırsatlardan ilk senin haberin olsun..

15.12.2021
Vinyasa Teacher Training in MEXİCO
1 DECEMBER -13 DECEMBER  Dive deep and completely immerse yourself into the study of yoga with our 13 day teaching training program. Program Overview: Learn how the history of ancient yoga ties into today’s masters Discover mindfulness meditation Experience intensive study and practice of asanas Discover the meaning of

FitFlowYoga ile Yolculuğa Başla

Registration Form

Please fill in the form below to register.

  • E-bültenimize de kayıt olup etkinliklerden ilk önce haberdar olmak ister misiniz?

  • Şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır!

  • **Gönder butonuna tıkladıktan sonra en kısa sürede üyeliğiniz aktif edilecektir..

    Umarım sana özel hazırlanan tüm çalışmaları keyifle takip edersin..

Sana Özel hazırladığım ücretsiz eğitimlere katılmak için şimdi bu yolculuğa başla...