Yoga Kilo Verdirir Mi?

Bu gönderiyi paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Düzenli yoga uygulaması kilo kaybını etkileyebilir, ancak fiziksel aktiviteyi kilo kaybına nasıl bağladığımızın” geleneksel anlamıyla değil. Tipik olarak, bir kişinin kalori alımı (yani tüketilen yiyecek ve içecek) kalorisinden daha az olduğunda kilo kaybı meydana gelir.

 Çoğu birey kilo vermek için hem enerji alımını hem de enerji harcamalarını değiştirmeye ihtiyaç duyar. Birçok yoga uygulaması geleneksel egzersize göre daha az kalori yakar (örneğin, koşu, tempolu yürüyüş); Ancak yoga kişinin farkındalığını ve bedeniyle ilişki kurma şeklini artırabilir. Böylece bireyler ne yediklerinin daha fazla farkına varacak ve daha iyi yiyecek seçimleri yapar. “Bireyler kendilerini halsiz ve uyuşuk hissettiren gıdalardan kaçınabilir (işlenmiş yiyeceklerin çoğu). Bunun yerine, bireyler daha sağlıklı yiyecekler yemeye başlar ve bu da kilo kaybına neden olabilir.

“Ek olarak, birçok kişi stresli hissettiğinde daha fazla yemek yer ve yoga, kişinin enerji alımını etkileyebilecek stresle mücadeleye yardımcı olabilir.”

American College of Sports Medicine’den Dr. Lewis Maharam: “Evet, ve aslında yoga Madonna, Halle Berry ve Jennifer Aniston gibi pek çok ünlü ile moda oldu. Yoga, fiziksel, rahatlama ve nefes egzersizleriyle sofistike bir gelenektir.

Ama aerobik egzersiz kilo vermenize yardımcı olur. “Birisi yoga dersinde kilo vermek istiyorsa, ona meydan okuyan bir sınıfta olmak zorunda kalacak. Kalplerinin daha hızlı atacağından emin olmalılar.’ der..

  Yoganın tüm farklı seviyeleri var. Zihin için tasarlanmış yoga var ve daha çok egzersiz olan bir güç yogası var: fitflowyoga. Rahatlatıcı esnemelerle bir zihin deneyiminden daha fazlasını yaptığınızdan emin olmalısınız, kilo vermek istiyorsanız..

Ve bu noktada fitflowyoga derslerine katılıyor olmanız stresin yanında etkili kas ve kuvvet koordinasyonunuz ve esnekliğini geliştirmeniz açısından da size çok yardımcı olacak..

Grup veya Bireysel Seanslara katılabilir..

Dilerseniz yoga alanında uzmanlaşabilirsiniz..

Bilgi:info@fitflowyoga.com

Keşfedilecek Daha Fazlası

Eka Pada Koundinyasana 2

Aşama 1 Downward-Facing Dog’da başlayın. Sağ bacağı yukarı kaldırın ve kalça soketinden dışarı doğru döndürerek açın – ayak parmakları dışarı doğru döner, topuk içeri girin. Ayağı esnetin. Bu hareket, sol kalçanın dışarı çıkmasına neden olacaktır, bu nedenle pelvisi stabilize etmek için dıştaki sol kalçayı sıkılaştırmak için fazladan çaba gösterin. Bacağı

Devamını Oku »

Şamanlardan Bize Hayat İle İlgili 30 Öğüt

1. Yolda yürürken bulduğun bir kuş tüyünü eve getir, bir vazoya koyabilir, asabilir yada rafta bulundurabilirsin. Bu cennetten sana gelmiş güçlü bir tılsımdır. Bu tarz ruhlardan size verilen işaretleri farketmelisiniz. 2. Nehirlerden taş topla. Büyük güç ve enerjileri vardır. 3. Tüm gücünle diğer insanlara yardım etmeye çalış. Eğer mutluluk veremiyorsan

Devamını Oku »

Şimdi Bu Yolculuğa FitFlowYoga İle Başla…

Sadece üyelere özel Online Eğitim’e başla.. Etkinlikler  , eğitimler, özel fırsatlardan ilk senin haberin olsun..

04.04.2021
FİTFLOWYOGA UZMANLIK EĞİTİMİ
Mindfulness Temelli Yoga Alliance Sertifikalı Uzmanlık Eğitimi Fitflowyoga  Temel Seviye Hocalık Programının amacı öncelikli olarak Yogayı bütünsel olarak kendiniz için öğrenmeniz , kendi yoga pratiğinizi oluşturmanız ve sonrasında sağlam bir temel üzerinden Vinyasa/flow tarzında yoga dersleri verebilmeniz için tasarlanmıştır. **Hiç yoga geçmişiniz yoksa bile eğitime katılabilirsiniz. Bu eğitimde yogayı

FitFlowYoga ile Yolculuğa Başla

Registration Form

Please fill in the form below to register.

  • E-bültenimize de kayıt olup etkinliklerden ilk önce haberdar olmak ister misiniz?

  • Şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır!

  • **Gönder butonuna tıkladıktan sonra en kısa sürede üyeliğiniz aktif edilecektir..

    Umarım sana özel hazırlanan tüm çalışmaları keyifle takip edersin..

Sana Özel hazırladığım ücretsiz eğitimlere katılmak için şimdi bu yolculuğa başla...